Wasze historie

Wasze historie

Przeczytaj historie osób, które biorą udział w naszej kampanii

Jako student imam się różnych prac: udzielam korepetycji, w weekendy pracuję w pubie, czasami roznoszę ulotki. Stypendium nie wystarcza mi na pokrycie comiesięcznych wydatków. Biorę udział w kampanii społecznej „Możesz więcej”, bo wierzę w to, że w końcu stanę się niezależny finansowo.
Kacper, 20 lat, Lublin

 

Samotnie wychowuję dziecko. Jestem komunikatywna, zmotywowana do działania i szybko się uczę. Wsparcie finansowe ze strony moich rodziców jest nieocenione, ale chciałabym samodzielnie zadbać o domowy budżet. Biorąc przykład z pozostałych uczestników akcji „Możesz więcej”, będzie mi łatwiej zarobić pierwszą, satysfakcjonującą pensję.
Marzena, 28 lat, Piła

 

Od 12 lat mieszkam w Wielkiej Brytanii. Jestem ojcem autystycznego Maksa i neurotypowej Livii. Ukończyłem pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną w Edinburgh College. Jestem laureatem nagrody Studenta Roku oraz Nagrody Uznania jako student Edinburgh College. Zostałem także doceniony przez szkockie SQA wyróżnieniem za wybitne osiągnięcia wśród studentów w całej Szkocji.

Jestem blogerem, raczkującym youtuberem budującym zrozumienie wokół autyzmu. Na co dzień pracuję z niepełnosprawnymi i rozwijam się w sposobie alternatywnej komunikacji PECS. Za kilka dni odbędzie się premiera mojej książki pt. „Słowo na A”, która zebrała pozytywne opinie m.in. Prof. Ewy Pisuli, Johna Portera, Krzysztofa Skiby.

Prywatnie jestem miłośnikiem ciężkiego grania, tatuaży i życia pełną piersią. Grałem w wielu bluesowych i rockowych kapelach w Polsce i w Wielkiej Brytanii. Wychowali mnie niesłyszący rodzice w świecie, który był inny niż ten rówieśników.
Nikodem Sadłowski, 35 lat, Wielka Brytania

 

Dołącz do nas - czekamy na Twoją historię!

Od 3 lat pracuję w sklepie spożywczym. Przez ten czas moja pensja nie zmieniła się znacząco. Po opłaceniu rachunków nie zostaje mi zbyt wiele pieniędzy na drobne wydatki, wyjście ze znajomymi, bilet do kina, czy deser w kawiarni. O kampanii społecznej „Możesz więcej” opowiedziała mi przyjaciółka. Zna mnie jak nikt inny i wie, że potrzebuję zewnętrznej motywacji i dobrego przykładu, aby równać w górę. Zatem do dzieła!
Katarzyna, 34 lata, Szczecin

Jestem rencistą, który lubi spędzać czas w gronie znajomych. Dusza towarzystwa, gaduła, facet o pogodnym usposobieniu – tak mówią o mnie najbliżsi. Jeśli jestem w stanie wykorzystać mój czas wolny i kontakty do tego, żeby dorobić do niskiej renty, chętnie to zrobię!
Stanisław, 55 lat, Warszawa

 

Od dziecka zawsze marzyłem o tym, aby zobaczyć Japonię - kraj łączący w sobie kulturę samurajów oraz współczesną technologię. Gdy zacząłem rozwijać swoją pasję poprzez naukę języka oraz zgłębianie literatury i muzyki orientalnej, poczułem w głębi serca, że jest to możliwe. Dzięki silnej wierze i zaufaniu moich bliskich, odważnym decyzjom i wytrwałej pracy, osiągnąłem cel i odnalazłem swoją drogę życia - Drogę Wojownika. Dziś prowadzę bloga mentalnego, kierując się naukami i wartościami zaszczepionymi w trakcie ​pobytu w Japonii. Uświadamiam ludzi, że każdy z nas może odnaleźć własną drogę do szczęścia, kierując się jednym prostym przekazem: Nigdy, przenigdy się nie poddawaj. Bo warto.
Kacper, 26 lat, Koszalin

Nasi Partnerzy