O kampanii

O kampanii

Możesz więcej

Idea kampanii pod hasłem „Możesz więcej” polega na aktywizacji społeczeństwa w celu podniesienia jakości życia Polaków. Jako naród mamy ogromny potencjał, ponieważ cechuje nas zaradność i przedsiębiorczość, które właściwie spożytkowane, prowadzą do zysku finansowego.

Oglądając zdjęcia znajomych na portalach społecznościowych, zazdrościsz im sposobu spędzania czasu wolnego? W weekend chętnie wybrałbyś się na basen z dziećmi, na obiad do restauracji, a wieczorem zaproponowałbyś żonie wyjście do kina, ale domowy budżet nie przewiduje kategorii: rozrywka?

Najniższa pensja wynosi obecnie 1 850 zł (brutto). Według statystyk ok. 1,5 mln Polaków pracuje za najniższą krajową, jeszcze więcej na „śmieciówkach”. Po opłaceniu wszystkich należności, zakupach spożywczych, odliczeniu kieszonkowego dla dzieci, nie zostaje absolutnie nic na drobne wydatki. A przecież coś Ci się od życia należy.

 

Możesz… być niezależny, także finansowo

Rząd proponuje dotacje, które dzisiaj są, a jutro mogą zniknąć jak kamfora. Każdy z nas słyszał o rosnącym zadłużeniu naszego kraju, więc trudno uwierzyć w stabilność programów rządowych. Warto mieć zatem plan B, pomysł na siebie, który pozwoli na samorealizację. Jej podstawę stanowi pewność siebie, pozytywne nastawienie i ambicja.

Możesz… mieć motywację

Codziennie spędzasz kilka godzin w pracy lub w domu, realizując swoje obowiązki. Jeśli masz z tyłu głowy myśl o tym, co miłego czeka na Ciebie, czas płynie o wiele szybciej. Perspektywa wyjścia na kolację ze znajomymi, wizyty w muzeum, czy zakupu książki ulubionego pisarza, motywuje do działania. Uśmiechasz się do swoich myśli, bo wiesz, że przed Tobą ciekawe popołudnie.

Ale na te wszystkie przyjemności trzeba mieć pieniądze.

Zmiana pracy, którą lubisz, zmiana otoczenia, do którego przywykłeś, nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Co powiesz na to, żeby dorobić kilkaset złotych miesięcznie? Cykliczny zastrzyk pieniędzy da Ci tylko pewne źródło dochodu. Weź sprawy w swoje ręce i zacznij zarabiać, bo możesz więcej!

 

Możesz… spełnić marzenia

Teraz pomyśl o tym, na co wydasz dodatkowe pieniądze i jak, w dłużej perspektywie, zmieni się Twoje życie. Jeśli będziesz w stanie realizować swoje pasje, rozwijać się, spędzać czas wolny tak jak lubisz, osiągniesz pełnię szczęścia. Przecież tak niewiele trzeba, żeby każdego dnia dostrzegać pozytywne strony.

W jaki sposób możemy połączyć nasze cechy charakteru, umiejętności, kontakty zawodowe i towarzyskie, realizując przy okazji cel finansowy? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz, biorąc udział w kampanii społecznej pod hasłem „Możesz więcej”.

Pomysłodawcą kampanii jest polska marka COLWAY. Akcja ma za zadanie zaangażować wiele czynników społecznych, urzędników lokalnych oraz ogólnopolskie media. Każdy podmiot, który znajdzie się w gronie partnerów propagujących ideę polskiej przedsiębiorczości, będzie uznawany za spełniający najwyższe standardy w zakresie doradztwa finansowego.

Personal branding - zdefiniuj, co Cię wyróżnia

Twoja marka osobista to opinie wygłoszone na Twój temat, podczas gdy nie ma Cię w pokoju.

Personal branding to proces kreowania własnej marki poprzez przekazywanie spójnego komunikatu za pośrednictwem różnych kanałów. Polega na wykorzystaniu działań, które komunikują umiejętności, osobowość oraz wyznawane wartości, w celu wyróżnienia się na tle innych osób. Wyjątkowość, o której mowa, przyciąga ludzi z naszego otoczenia. Twój głos i Twoja wizja siebie składają się na markę osobistą.

Dlaczego personal branding jest dla każdego?
Zarządzanie własnym wizerunkiem nie jest zarezerwowane dla przedsiębiorców, polityków, czy celebrytów. To „coś”, co stanowi o Twojej przewadze, może sprawić, że to właśnie Twoje CV zostanie wybrane spośród setek aplikacji. Jeśli nie rozwiniesz swojej marki, inni zrobią to za Ciebie, przypisując Ci przypadkowe epitety. Tworzenie wizerunku jest proaktywnym sposobem kontrolowania rozwoju kariery zawodowej i nawiązywania nowych relacji, nie tylko biznesowych.

Silna marka osobista sprzyja zajmowaniu poważanych stanowisk oraz przyciąga utalentowanych ludzi, skłonnych do kooperacji. Przed nami 7 porad, które pomogą Ci w budowaniu własnej marki:

 1. Zbuduj platformę komunikacji
  Najpopularniejszą formą komunikacji, która tworzy olbrzymi zasięg, jest obecność w sieci: własna strona internetowa, blog, profile w mediach społecznościowych. W fazie ich planowania należy dobrze przemyśleć kwestię – może to być pseudonim lub nazwisko. Ważne jest zabieranie głosu w dyskusjach prowadzonych w mediach społecznościowych i na forach internetowych. W ten sposób mamy szansę zainteresować szersze grono osób swoim światopoglądem.
 2. Zidentyfikuj swoje mocne strony
  Pomyśl o zaletach i mocnych stronach Twojego charakteru, które wykształciłeś w trakcie kariery zawodowej. Jeśli masz problem z ich wyszczególnieniem, zapytaj znajomych, co cenią sobie w kontakcie z Tobą..
 3. Kreuj swoją przestrzeń
  Po zidentyfikowaniu swoich atutów, doskonal je.
  Skup się na specjalności, w której masz największe doświadczenie. Nie mów, że jesteś specjalistą od wszystkiego, bo to nierealne. Zdobądź jak najwięcej informacji, aby stać się ekspertem w dziedzinie, w którym czujesz się dobrze. Nigdy nie przestawaj się uczyć - czytaj, chłoń wiedzę i…
 4. Dziel się wiedzą
  Nie wystarczy przyswoić informacje; trzeba jeszcze się nimi dzielić, tym samym pomagając innym. Internet daje morze możliwości: posty w mediach społecznościowych z poradami, blog ekspercki, nawiązanie współpracy z mediami branżowymi – znajdź swoje miejsce w sieci. Udowodnij, że znasz się na rzeczy.
 5. Bądź sobą
  Znajdź swój własny, niepowtarzalny styl. Nie musisz robić tego, co robią wszyscy, postępuj zgodnie z własnym systemem wartości. Gdziekolwiek jesteś, zaakcentuj swoją obecność tagiem, znakiem, logo lub charakterystycznym pozdrowieniem. Twój unikatowy styl zaintryguje klientów lub potencjalnego pracodawcę. W tym momencie rodzi się pewien dysonans: podążamy śladami autorytetów, czerpiąc z ich dorobku 1:1, a jednocześnie mamy być sobą. Postaw na kreowanie własnego, autonomicznego „ja”. Kto wie, może w niedalekiej przyszłości dołączysz do tego elitarnego grona?
 6. Określ swoje wartości i priorytety
  Ważne jest posiadanie osobistych i zawodowych celów, zarówno w perspektywie krótko-, jak i długoterminowej. Zgodnie z koncepcja SMART, każdy cel powinien być skonkretyzowany, mierzalny, osiągalny, realny i określony w czasie. Na kanwie priorytetów, stworzysz strategię zarządzania swoim wizerunkiem, która w pewnym stopniu zmieni Twój sposób spędzania czasu wolnego i pobudzi do tworzenia koncepcji nowych projektów. Twoje wartości i priorytety posłużą jako kompas, który pomoże w podejmowaniu kluczowych decyzji.
 7. Stwórz swoją personę
  Stworzenie własnej persony, czyli najpełniejszego zarysu potrzeb i priorytetów, pomoże Ci w kreowaniu marki. Aby ją przygotować, odpowiedz na poniższe pytania:

Jakie są Twoje cechy osobowości?
Dlaczego uważasz, że Twoja marka zainteresuje innych?
Jaką rolę pełnisz w grupie?
Za co cenisz ludzi, z którymi pracujesz?
Jakie działania pozwolą zwiększyć zainteresowanie Twoją marką?
Jakie cele chcesz osiągnąć?

Budowanie osobistej marki wymaga czasu i wysiłku, ale warto podjąć to wyzwanie. Personal branding dotyczy sfery, do której nikt nie może wtargnąć i która będzie ewoluowała w toku rozwoju całej kariery. Dzięki niej ludzie dowiedzą się, kim jesteś i ile znaczysz.

 

Możesz zarabiać więcej

Mężczyźni są bardziej wydajni w pracy, ponieważ na ich barkach spoczywa mniej obowiązków domowych? To mit! Kobiety są wielozadaniowe, dobrze zorganizowane, posiadają wiele kompetencji miękkich, dlatego należy im się takie samo wynagrodzenie, jak mężczyznom.

O nierówności płac mówimy wtedy, gdy dwie osoby w firmie wykonują podobne obowiązki i mają zbliżone kwalifikacje, ale nie otrzymują takiej samej pensji. Takie zjawisko jest niezgodne z prawem, gdyż nazywane jest wprost dyskryminacją. Zaniżona stawka za wykonywaną pracę może mieć negatywne konsekwencje w trakcie całej ścieżki kariery zawodowej.

Równi i równiejsi?

Pracownicy wykonujący podobne zadania, bez względu na płeć, winni być wynagradzani tak samo. Podstawą do zaniżania płac nie może być ani rodzaj umowy, ani wymiar czasu pracy. Kobiety, planując swoją karierę zawodową, w miarę możliwości powinny wybrać branżę, w której wynagrodzenie spełni ich oczekiwania, co wiąże się z koniecznością ciągłego podnoszenia kwalifikacji. Najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie pracy na pełny etat. Praca w takim wymiarze zwiększa możliwości pracownika: daje możliwość udziału w szkoleniach czy awansu, również na stanowiska kierownicze.

Rozmowa z pracodawcą

Do rozmowy z pracodawcą trzeba się dobrze przygotować. Warto zapoznać się z widełkami wysokości płacy przewidzianej za realizowanie obowiązków na danym stanowisku. Na pytanie: ile chce Pani zarabiać?, można śmiało odpowiedzieć: tyle, ile mężczyzna pracujący na moim stanowisku. Stwierdzenie to należy poprzeć rzeczowymi argumentami. Polecamy zapoznać się ze statystykami dostępnymi w internecie, które określają wysokość pensji na danym stanowisku, z uwzględnieniem mediany.

Ponegocjujmy

Negocjowanie, czyli sztuka kompromisu, to umiejętność, którą doskonalimy podczas każdej kolejnej rozmowy o pracę. Warto skorzystać z prawa do negocjowania warunków zatrudnienia i wysokości wynagrodzenia. Aby przygotować się do rozmowy z potencjalnym pracodawcą, należy zapoznać się z najważniejszymi zapisami z Kodeksu pracy. Nieocenione są również rozmowy ze znajomymi, rodziną, czytanie wpisów na forach internetowych. Warto skorzystać z kalkulatora wynagrodzeń dostępnego online. Jeszcze przed rozmową kwalifikacyjną ustal listę priorytetów: określi, co jest dla Ciebie najważniejsze. Korzystając z tych porad, wyjdziesz ze spotkania z konkretnymi ustaleniami spełniającymi Twoje oczekiwania.

Nasi Partnerzy